Hybrydy na paznokcie


Hybrydowy lakier – na co uważać by nie zniszczyć sobie paznokci?

Obecnie wśród branży kosmetycznej panuje mit, że lakiery hybrydowe niszczą paznokcie. Czy jest to prawdą? Nie! To nie lakiery hybrydowe a ich niepoprawne używanie działają szkodliwie na paznokcie. Poniżej przedstawiamy potencjalne zachowanie, które mogą zniszczyć Twoje naturalne paznokcie i doprowadzić do przykrych konsekwencji.

• Pozbywanie się lakieru hybrydowego na siłę

To najczęstsza przyczyna „zniszczeń przez hybrydowy lakier”, które jest spowodowane uszkodzeniem mechanicznym. Zrywając lub podważając patyczkiem lakier razem z nim pozbywasz się również części wierzchniej paznokcia.

• Niedostateczne utwardzanie lakieru/używanie zbyt słabej lampy do utwardzania paznokci

Jeśli będziesz używała zbyt słabej lampy, która nie będzie w stanie dokładnie utwardzić lakieru, istnieje duże ryzyko, że wystąpi u Ciebie uczulenie na hybrydy, które nie tylko boli ale może doprowadzić do tego, że paznokcie zaczną Ci schodzić. Nieutwardzony lakier hybrydowy na paznokciach to coś na co musisz zwracać wielką uwagę. Pamiętaj by nie zalewać skórek, hybryda jest przeznaczona do stosowania wyłącznie na płytkę paznokcia.

• Niedbałe spiłowanie topu

Jeśli zdejmujesz hybrydy acetonem zawsze pamiętaj o spiłowaniu warstwy zabezpieczającej jaką jest top coat. Dzięki temu lakier rozpuści się szybciej i Twoje paznokcie nie będą musiały długo moczyć się w acetonie co ma bardzo wysuszające działanie na płytkę paznokcia.

• Przepiłowanie płytki

Niestety, zdarza się bardzo często. Przed aplikacją lakieru hybrydowego należy zmatowić paznokcie by lakier lepiej się trzymał. Dużo osób jednak robi to zbyt mocno i przepiłowuje paznokcie. W efekcie czego płytka jest cienka, wrażliwa na urazy i wahania temperatur.